Farel College

Project burgerschap en sociale stage

8 april 2024

De afgelopen twee periodes hebben leerlingen uit vwo 2 en 3 een project burgerschap gevolgd. Het uitgangspunt van dit project is dat iedereen een steentje kan bijdragen aan een betere wereld. Leerlingen denken na over hun kwaliteiten en interesses en de mogelijkheden die ze hebben om een positieve bijdrage te leveren aan onze maatschappij.

Tijdens dit project hebben de leerlingen zich verdiept in de rechten en plichten die horen bij het deelnemen aan onze samenleving. Ze werden geconfronteerd met diverse en soms tegengestelde uitspraken over wat het inhoudt om ‘een goede burger’ te zijn. Hierbij werden ze uitgedaagd na te denken of ze het eens waren met de uitspraken en waarom.

De kers op de taart van dit project is de sociale stage. Onze leerlingen hebben zich georiënteerd op organisaties en instellingen die functioneren in het maatschappelijk belang zoals vrijwilligersorganisaties, stichtingen, onderwijs, sociale of medische zorg. Ze hebben zelf initiatief genomen om contact te leggen en een stageplaats te regelen. Als afsluiting hebben de leerlingen in de vorm van een presentatie voor klasgenoten gereflecteerd op hun ervaringen. Zo hebben onze leerlingen een steentje bijgedragen in onze samenleving en een waardevol inzicht gekregen in wat er zoal wordt gedaan op het gebied van non-profit, onderwijs en zorg in hun omgeving.

Nieuws

18 april 2024

Vacature docent geschiedenis / maatschappijleer

Lees meer...

Vacature docent godsdienst

8 april 2024

The Soapbox Challenge

Wat zijn we trots op onze leerlingen…!

Lees meer...

Project burgerschap en sociale stage

2 april 2024

Vacature docent Engels

Wil jij onderdeel zijn van een enthousiaste vakgroep en breng jij jouw passie voor de Engelse taal graag over op onze leerlingen? Dan zoeken wij jou.., als docent Engels bij ons op school! Bekijk hier onze vacature

Lees meer...

18 maart 2024

De digitale aanmeldweek komt eraan!

We kijken er enorm naar uit om nieuwe leerlingen te verwelkomen op onze wereldschool!

Lees meer...

Farel Academy Day

14 maart 2024

Farel Reflectie in Sint Joriskerk

Op dinsdag 19 maart start om 18.15 uur een bijzondere avond in de Sint Joriskerk in Amersfoort voor de leerlingen uit havo 4 en vwo 5. De avond begint met een gezamenlijke reflectie met diverse sprekers en muzikanten. Daarna kunnen leerlingen verschillende workshops volgen waarvoor zij zich tijdens de godsdienstles hebben ingeschreven. Hiervoor staan diverse […]

Lees meer...

14 maart 2024

Surveillanten gezocht

Tijdens toetsweken en de centrale examens hebben we veel surveillanten nodig. We horen regelmatig dat ouders, opa’s, oma’s, buren of gepensioneerden het leuk vinden om hier een steentje aan bij te dragen. Kent u iemand, of vindt u het zelf leuk om (met vergoeding) ons één of meerdere dagdelen te ondersteunen? Stuur dan een mail […]

Lees meer...

Voorbereiding examens