Farel College

Oplevering verbouwing Farel College

15 april 2021

Donderdag 15 april was de officiële oplevering van de verbouwing van het Farel College. Op een groot deel van de school is een extra verdieping gerealiseerd met lokalen en studieruimtes. Ook is er een tribunetrap gemaakt die de begane grond met de eerste verdieping verbindt. Een klein gezelschap vanuit school en de bouw vierde de oplevering met koffie en taart.

Rector Thijs Jan van der Leij is blij met het nieuwe deel van de school. “Het benadrukt het open karakter van onze school. Er is veel lichtinval door de ramen en lichtstraten. De nieuwe brede tribunetrap schept veel ruimte en geeft leerlingen een plek om te ontspannen.”

Na ruim 10 maanden verbouwen is de nieuwe verdieping van het Farel College afgerond, afgezien van de laatste werkzaamheden als het stofferen van de treinzitjes in de studieruimtes en het plaatsen van trapleuningen. De nieuwbouw vervangt daarmee een deel van de noodgebouwen op het plein.

Treinzitjes en open leercabines
Keuzewerktijd speelt een belangrijke rol in het onderwijs van het Farel. Door de nieuwe leer- en werkplekken voor leerlingen en docenten is er meer ruimte voor zelfstandig en vakoverstijgend leren en werken. Hoge treinzitjes maken het mogelijk voor leerlingen om zich terug te trekken in de grotere studieruimte. Ook zijn er open leercabines, voor studie of overleg.

Opening
Binnenkort is de levering van het meubilair en de verwachting is dat het nieuwe deel voor de zomervakantie in gebruik kan worden genomen door leerlingen en docenten.
Later dit jaar vindt een feestelijke opening plaats, als de coronamaatregelen zijn versoepeld. De verbouwing is gerealiseerd door Bureau Bos Architecten in samenwerking met Koelewijn Bouw.

 

Nieuws

4 november 2022

Portfoliogesprekken

De eerste ronde van de portfoliogesprekken wordt gehouden op woensdag 21 en donderdag 22 december 2022. Net als in voorgaande jaren krijgen ouders/verzorgers de gelegenheid om zich voor een geschikt moment in te schrijven via Doodle. Mentoren zetten op maandag 21 november 2022 de Doodle uit via de e-mailadressen van de mentorleerlingen. Ouders met meer […]

Lees meer...

Informatie-avond 29 november

4 oktober 2022

Farel Festivalparade op 13 oktober

Ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van onze school vindt op donderdag 13 oktober de Farel Festivalparade plaats. Op deze dag hebben leerlingen het eerste en tweede uur les. Daarna barst het feest aan de Paladijnenweg los! Vanaf 11.00 uur is er in school, op het schoolplein en op het sportveld van alles te doen. […]

Lees meer...

30 augustus 2022

Schoolfotograaf

Op woensdag 14 september 2022 komt de schoolfotograaf. Het is vanwege AVG-regelgeving belangrijk dat in Magister aangevinkt is dat een leerling op de klassenfoto mag worden gezet! Zonder deze toestemming mag de leerling helaas niet op de klassenfoto. Wil en mag een leerling wel op de foto? Log dan in op Magister om de AVG-toestemming […]

Lees meer...

Ouderavonden

19 augustus 2022

Start schooljaar 2022-2023

Dinsdag 23 augustus start voor onze leerlingen het nieuwe schooljaar. Zij worden op deze dag verwacht op school om: 09.30 uur: brugklas 10.00 uur: vwo 2 en 3 10.45 uur: havo 2 en 3 11.30 uur: mavo 2 en 3 12.15 uur: mavo 4 13.00 uur: havo 4 13.45 uur: havo 5 14.30 uur: vwo […]

Lees meer...

29 juni 2022

Excellent worden was een kunst, excellent blijven heel bijzonder

De havo-afdeling van het Farel College in Amersfoort heeft opnieuw het predicaat Excellent ontvangen. Deze erkenning werd op maandag 27 juni verstrekt tijdens een bijeenkomst in de aula van school door een vertegenwoordiger van de jury Excellente Scholen. Ook wethouder Fatma Koşer Kaya van de gemeente Amersfoort was hierbij aanwezig. Beoordeling en waardering onderwijs Op […]

Lees meer...

Examenuitslag eerste tijdvak

7 juni 2022

Overstap naar Microsoft Office 365

In het weekend van 25 en 26 juni stapt het Farel College over op Microsoft Office 365. Wanneer op vrijdag 24 juni na 17.00 uur een e-mail gestuurd wordt, kan het zijn dat dit bericht in ‘het niets’ verdwijnt. De overstap is technisch geregeld, alleen duurt het enige tijd voordat dit wereldwijd op allerlei servers […]

Lees meer...

Inleveren schoolboeken