Farel College

Mondkapjes op het Farel

22 september 2020

Gezien de onrust die is ontstaan over de mondkapjes die gedragen dienen te worden in de gangen van het Farel College, noemen wij hieronder de argumenten die doorslaggevend zijn geweest voor deze beslissing.

In augustus heeft het Bestuur van de Meerwegen scholengroep in overleg besloten tot het dragen van mondkapjes op drie aangesloten scholen. De reden daarvoor is dat de logistiek op het Corlaer College Nijkerk, Accent College Nijkerk en het Farel College daar om vraagt.

Het Farel College zit midden in de verbouwing en daarom is het nog drukker in de gangen.

FarelNieuws

In onze nieuwsbrief FarelNieuws van 4 september werd uitleg gegeven over het dragen van mondkapjes in de gangen van de school.

‘De maatregel om mondkapjes te dragen in de gangen is vooral genomen voor medewerkers die tot een risicogroep behoren. Wij willen de veiligheid voor hen en ons allen zo goed mogelijk waarborgen. In de gangen van onze school is het niet altijd mogelijk om de 1,5 meter afstand te bewaren. Vandaar de regel dat iedereen in de gangen van school een mondkapje draagt. Het is even wennen, maar als we er allemaal gehoor aan geven zijn we er hopelijk snel aan gewend (…).’

We volgen als school de richtlijnen van het RIVM, zoals begin dit schooljaar gedeeld met leerlingen, ouders en medewerkers.

 

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de rector Thijs Jan van der Leij, 033 – 422 90 20 / leijt@farel.nl

Nieuws

Start Literatuurcafé

15 september 2021

Afscheid rector Thijs Jan van der Leij

Rector Thijs Jan van der Leij neemt afscheid van het Farel College en het Oostwende College.  Op 1 oktober treedt hij aan als rector-bestuurder van het Koningin Wilhelmina College (KWC) voor voortgezet onderwijs in Culemborg. Thijs Jan was ruim veertig jaar lang verbonden aan onze scholen en hij heeft zich jarenlang ingezet voor goed onderwijs. […]

Lees meer...

Schoolfotograaf komt 22 september

2 september 2021

Farel introductieweek op RTV Utrecht

Dinsdag 31 augustus besteedde RTV Utrecht aandacht aan de opening middelbare scholen na de zomervakantie. Het medium bezocht onze school en sprak een aantal leerlingen en de teamleider brugklassen Lenny van der Schoot. Lees het hele artikel en kijk het filmpje op RTV Utrecht.

Lees meer...

Start schooljaar

Beslisboom 12+ : Thuisblijven of niet?

7 juli 2021

Zomerschool 12 t/m 23 juli

De Zomerschool vindt plaats van maandag 12 tot en met vrijdag 23 juli 2021. Dit jaar gaat het anders dan voorgaande jaren. Tjjdens de portfoliogesprekken wordt bepaald of een leerling over kan gaan of blijft zitten. Wellicht kan een leerling, die blijft zitten, nog over als hij/zij de Zomerschool volgt. Dit wordt afgestemd door de […]

Lees meer...

2 juli 2021

Eindsprint Farel groot succes

De Farel Academy aan de Sweelinckstraat van het Farel College staat tot en met vrijdag 9 juli in het teken van de Eindsprint. De school biedt met de Eindsprint leerlingen de mogelijkheid om achterstanden weg te werken die zij door alle corona-maatregelen hebben opgelopen. Wij voelden als school de noodzaak om leerlingen nog voor de […]

Lees meer...

Portfoliogesprekken 7, 8 en 9 juli

23 juni 2021

Cultuurdagen klas 1, 2 en 3

De vakgroep Beeldende Vorming organiseert op 28, 29 en 30 juni cultuurdagen voor alle eerste, tweede en derdejaars leerlingen. Er worden workshops gegeven door externe workshop-docenten, zoals percussie, graffiti, fotografie, muziek, dans en nog veel meer. Ook brengen de tweedejaars leerlingen een bezoek aan de tentoonstelling ‘Mirror Mirror’ in Kunsthal Kade in Amersfoort. Wij hebben […]

Lees meer...